BİRÇOK FARKLI ROTA ve ALTERNATİF SUNAN TURLARA KATILABİLİRSİNİZ

Örneğin; tekne ile, Kaplumbağa Gözlem Turu, Balık ve Yengeç Avlama Turu, 12 Adalar Gezi Turu, mangal ve gölde yüzme keyfini bir arada sunan: Gün Batımı Turu’na katılabilir, ya da özel tekne kiralayıp, rotayı tamamen siz belirleyebilirsiniz.

Ayrıca günübirlik turlar ile dalışa, köy hayatını gözlemlemeye, Aquaparklarda eğlenmeye, Sarıgerme’ye Sea Kayak yapmaya, Fethiye’ye paraşütle uçmaya, Dalaman’a rafting’e, Rodos Adası’na keşfe gidebilirsiniz.

KAUNOS ANTİK KENTİNİ GEZEBİLİRSİNİZ

Miletos’un oğlu Kaunos’un binlerce yıl önce kurduğu Kaunos Kenti’nin kalıntıları arasında gezebilir, tarihe daha yakından tanıklık edebilirsiniz.

TERMAL SULARA GİREBİLİR, ÇAMUR BANYOSU YAPABİLİRSİNİZ

Kanalın karşı kıyısında, teknelerle çok rahat ulaşılan Çandır ve Sultaniye Köylerinde çıkan termal suyun, romatizma ve cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok derde deva olduğuna inanılıyor. Günübirlik tesislerin bulunduğu bu kaplıca alanlarında, çamur banyosu yapmak ve çok eğlenceli fotoğraflar çektirmek de Dalyan’ın olmazsa olmazlarından.

CARETTA CARETTA’LARA HASTA ZİYARETİNE GİDEBİLİRSİNİZ

İztuzu Plajı’ndaki Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi olmakta olan Caretta Caretta Kaplumbağalarını yakından görebilir, gönüllü üniversite öğrencilerinden bu kocaman ve ilginç hayvanlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

BİSİKLET TURU YAPABİLİRSİNİZ

Sevgi Yolu’nda, sazlıklar arasında sabah yürüyüşü ya da bisiklet turu yapabilir, balıklara ekmek atıp, bir anda toplanan yüzlercesinin zıplayışlarını izleyebilirsiniz. Kano veya kayık kiralayıp, nehirde gezebilirsiniz.

DALYAN’A TEPEDEN BAKABİLİRSİNİZ

Radar tepesi’ne çıkıp Dalyan Deltası’nı tepeden hayran hayran seyredebilirsiniz.

SOĞUK SULARA DALABİLİRSİNİZ

Yuvarlak Çay’da, buz gibi suların etrafındaki tesislerde rakı-balık keyfi yapabilir, ardından aynı yerde yüzebilirsiniz.
Ayrıca bu suların kaynağına gidip, şelalenin tepesinden atlayabilirsiniz.

ÇARŞI PAZAR GEZEBİLİRSİNİZ

Cumartesi günleri Dalyan’da kurulan yerel pazarı gezebilirsiniz. Haftanın diğer günlerinde de minibüs ya da çeşitli turlarla ulaşabileceğiniz, Köyceğiz, Fethiye gibi yakın yerlerdeki yerel pazarları gezebilirsiniz.

SAFARİ TURLARA KATILABİLİRSİNİZ

At Safari ya da Jeep Safari’ye katılıp, tozu dumana katabilirsiniz.

ARAÇ, BİSİKLET ya da ATV KİRALAYABİLİRSİNİZ

Dalyan ve yakın çevresindeki tarihi ve turistik yerleri gezebilirsiniz.